П`ятниця, 26.04.2024, 13:41
Вітаю Вас Гість | RSS

ЗОШ І-ІІІ ст. смт Олика

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Предмет » Інформатика

Зміст і мета вивчення теми «Текстовий процесор» в шкільному курсі інформатики (рівень стандарту, академічний рівень)

У сучасних умовах уміння працювати в текстовому процесорі стає все більш актуальним. Поняття інформаційної культури багатозначне і включає в себе багато видів робіт з різноманітною інформацією, серед яких не останнє місце займає робота з текстами.

У ході вивчення текстового процесора учні навчаються створювати і редагувати різноманітні документи: починаючи з простих текстів, і закінчуючи документами, що містять малюнки, таблиці, графіки та діаграми, а також фігурний текст.

Саме тому у шкільному курсі інформатики розділ комп'ютерної обробки тексту неодмінно присутній. Разом з тим вивчення текстового процесора в 9 класі обмежується короткими теоретичними відомостями, принципів зберігання і обробки текстової інформації та набуттям навичок роботи з текстовим процесором.

У профільних рівнях (рівень стандарту, академічний рівень) мова вже йде про надбання професійних навичок комп’ютерної обробки текстів.

Основною метою вивчення теми “Текстовий процесор” в старших класах є поглиблення знань учнів, ознайомлення з новими можливостями обробки текстів. Тому не має значення, який текстовий процесор вибрати як базовий для реалізації цих можливостей.

Метою вивчення теми є формування в учнів теоретичної бази знань текстових процесорів, умінь і навичок їх ефективного використання у своїй діяльності, що має забезпечити формування у учнів абстрактно-логічного, мислення, розвинути технічне мислення, пам’ять.

Набуті знання і досвід роботи з текстовим процесором стануть у нагоді учням в подальшій навчальній і трудовій діяльності.

Завданнями вивчення теми є:

  • формування в учнів бази знань, умінь і навичок, необхідних для ефективного використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-пізнавальній діяльності, при вивченні інших навчальних предметів та повсякденному житті;
  • розвиток в учнів уміння самостійно опановувати та раціонально використовувати програмні засоби для редагування і форматування тексту;
  • формування в учнів уміння застосовувати текстові процесори з метою ефективного розв’язування різноманітних завдань, що виникають при роботі з текстом.

Дана тема вивчається однією з перших в шкільному курсі інформатики. Текст, як об’єкт використовується в інших програмних продуктах. Саме тому дана тема готує учнів до вивчення інших програм, які використовують такий об’єкт як текст і схожий інтерфейс.

Навички введення і редагування тексту потрібні учневі не тільки для роботи з текстовим процесором. Ці навички є базовими при роботі з будь-якими видами програмного забезпечення, де використовується інтерактивний режим. Набирати текст доводиться при введені команд  операційної системи, при відповідях на запити в діалогових вікнах, при введені інформації до бази даних та ін.

Поряд з цим, не менше значення має те, що, працюючи з текстовим процесором учень одночасно набуває досвіду роботи на комп'ютері й опановує прийоми і набуває навичок роботи із сучасним програмним продуктом.

Категорія: Інформатика | Додав: Alllexander (17.12.2017) | Автор: Шевчук Олександр Вікторович E
Переглядів: 409 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту